Future Fashion Faces World Kid’s – 2019

Winners

 

Grand Prix Supreme:

Anatasia Ionita (13) – Romania & Zolbayar Baasanjargal (14) – Mongolia

Grand Prix Talent:

Jenny Hoang (11) – Vietnam & Aubrey Fedha (10) – Kenya

National Costume:

Violetta Saprykina (13) – Crimea & Rapeepat Yongpradem (11) – Thailand

 

Princess:

Mariya Sklyarova (4) – Uzbekistan

Prince:

Nestor Korberg (4) – Estonia

 

Continents:

Europe: Maria Cristina Flacau (12) – Romania

Euroasia: Kristina Doronina (17) – Kazakhstan

Asia: Ekaterina Losiva (10) – Russia

Africa: Lovette Ndiritu (6) – Kenya

Far East: Suparada Apiratakarn (11) – Thailand

Middle East: Tasmina Li (7) – Uzbekistan

 

Winner:

1st Age Group: Violetta Saprykina (13) – Crimea & Zolbayar Baasanjargal (12) – Mongolia

2nd Age Group: Ayrita Nurjaubekova (14) – Kazakhstan & Rapeepat Yongpraderm (11) – Thailand

3rd Age Group: Sarnai Odgerel (12) – Mongolia & Aubrey Fedha (10) – Kenya

4th Age Group: Laura Sillaste (10) – Estonia & Nural Musaev (9) – Georgia

5th Age Group: Vilora Korberg (7) – Estonia & Daniel Veretjuk (8) – Estonia

6th Age Group: Suparada Paosatheanpan (6) – Thailand & Mark Ponomaryov (4) – Uzbekistan

 

1st Runner Up:

1st Age Group: Indra Amratuvshin (14) – Mongolia

2nd Age Group: Alina Podjadseva (15) – Estonia

3rd Age Group: Aynat Almatay  (10) – Kazakhstan

4th Age Group: Daniela Sabalin (9) – Romania

5th Age Group: Valeria Simakovich (6) – Crimea

6th Age Group: Elis Sillaste (6) – Estonia

 

2nd Runner Up:

1st Age Group: Leyla Mirsamatova (15) – Uzbekistan

2nd Age Group: Vera Poshivai (13) – Russia

3rd Age Group: Darya Supryatkina (11) – Uzbekistan

5th Age Group: Yulia Kochergina (6) – Uzbekistan

 

Faces of  Nataly Kondra:

Daniela Sabalin (9) – Romania & Suparada Apiratakarn (11) – Thailand

 

Perfection:

Mariya Sklyarova (4) – Uzbekistan

 

Promising:

Laura Sillaste (10) – Estonia

 

Press:

Maria Cristina Flacau (12) – Romania

 

Tourism:

Yulia Kochergina (6) – Uzbekistan

 

Smile:

Valeria Simakovich (6) – Crimea